Wolontariat na BUMWRO 2022 – zgłoś się już dziś

Bieg Uniwersytetu Medycznego, coraz bliżej. Biegacze ruszą na trasę 1 października. Jeśli chcesz zaangażować się w przygotowanie otwartego dla wszystkich wydarzenia, wypełnij krótką ankietę online.

BUMWRO wraca na trasę po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią SARS-coV-2. W ramach tegorocznej edycji BUMWRO przewidziano wiele klasyfikacji. Są to klasyfikacje wiekowe (bez górnego limitu wieku), ale również jak co roku: mistrzostwa studentów UMW, mistrzostwa pracowników UMW i USK, mistrzostwa lekarzy czy fizjoterapeutów. W mistrzostwach startują drużyny co najmniej 5-osobowe, a liczony jest łączny czas 5 najszybszych zawodników.

W duchu społecznej odpowiedzialności uczelni

W tym roku BUMWRO jest elementem obchodów wrocławskiej inauguracji roku akademickiego, zatem będą także mistrzostwa wrocławskich uczelni.

— BUMWRO to realny przejaw promowania zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej jako podstawowej profilaktyki chorób cywilizacyjnych, a równocześnie społecznej odpowiedzialności uczelni – mówi dr hab. Tomasz Zatoński, prof. UMW, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem, a zarazem dyrektor BUMWRO.

Przestrzeń dla wolontariuszy

Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu to także czas integracji społeczności akademickiej zarówno podczas samego wydarzenia, jak i na etapie jego organizacji.

– Gorąco zachęcam pracowników i studentów UMW do włączenia się w przygotowanie wydarzenia – dodaje prorektor Tomasz Zatoński.

Wolontariat przy BUMWRO będzie polegać na pełnieniu dyżurów w Biurze Biegu zlokalizowanym w Audytorium Jana Pawła II w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej 213 w terminach:

29 września (czwartek) w godz. 15:00 – 18:00
30 września (piątek) w godz. 15:00 – 20:00
1 października (sobota) w godz. 7:00 – 15:00

Czekamy na zgłoszenia

Zainteresowanych podjęciem wolontariatu organizatorzy BUMWRO proszą o wypełnienie ankiety online pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd9qRPRsCbpQ6325hHTpP9pDOat9qogkbSYaU2kol1ROTk7CQ/viewform

Więcej informacji na temat BUMWRO2022, w tym regulamin biegu, można znaleźć na stronie Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Zapisy do 22 września!