Ruszyły zapisy na BUMWRO2023

Rozpoczęła się rejestracja zawodników Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Tegoroczna edycja BUMWRO obędzie się w sobotę, 30 września.

Tradycyjnie zawody zostaną rozegrane na atestowanym odcinku 10 km. W tym roku biegacze będą rywalizowali na nowej trasie – sąsiadujących z Odrą zielonych terenach przy Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przy ul. Bartla we Wrocławiu.

To będzie już drugi bieg po przerwie związanej z pandemią – mówi dr hab. Tomasz Zatoński, prof. UMW, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem, a zarazem dyrektor BUMWRO. – Mam nadzieję, że i w tym roku spotkamy się w licznym gronie, aby promować zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczną, jako podstawową profilaktykę chorób cywilizacyjnych, a równocześnie społeczną odpowiedzialności uczelni. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku i stopnia sprawności, bo w czasie naszej imprezy, obok rywalizacji, ważna jest dobra zabawa i integracja.

W ramach zawodów, obok kategorii open, odbędą się konkurencje branżowe, m.in.:
– Mistrzostwa studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
– Mistrzostwa pracowników Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
– Mistrzostwa lekarzy
– Mistrzostwa uczelni Wrocławia
– Mistrzostwa team`ów biegowych

Przy okazji BUMWRO 2023 zaplanowano także zawody dla dzieci. Więcej informacji już wkrótce.

Organizatorem imprezy jest Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Fundacja Biegaj dla Zdrowia, a ambasadorem – Adrian Kostera. Od początku czerwca sportowiec bierze udział w „Wyzwaniu – 365 Triathlon”. Podczas projektu, który potrwa rok, zamierza on pobić rekord Guinnessa, pokonując ponad 40 tys. km, czyli więcej, niż wynosi obwód kuli ziemskiej. Nasi specjaliści przebadali Adriana Kosterę przed rozpoczęciem wyzwania, będą kontrolować stan jego zdrowia w czasie triathlonu oraz ocenią zmiany, jakie zaszły w organizmie po zakończeniu wyzwania.

0