Ruszyły zapisy do Biegu BUMWRO 2024


To już ósma edycja Biegu Uniwersytetu Medycznego, który odbędzie się 28 września. Na starcie spotykają się zarówno doświadczeni, jak i najmłodsi biegacze. Do rywalizacji tradycyjnie przystąpią także wskersi, czyli duetu złożone z niepełnosprawnych dzieci i ich opiekunów.

„Jesteśmy przygotowani na dużą frekwencję. W tym roku przygotowaliśmy blisko 1000 pakietów startowych” – mówi dr hab. Tomasz Zatoński, prof. UMW, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem, a zarazem dyrektor BUMWRO.

Na zawodników czeka atestowana przez PZLA, 10-kilometrowa trasa. „Rok temu postawiliśmy na nową lokalizację biegu. Rywalizacja przy zielonych terenach w okolicach Odry spodobała się naszym biegaczom. W związku z tym teraz znów wystartujemy przy ul. Bartla (Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu). Wprowadziliśmy jednak drobne poprawki do przebiegu trasy, tak, żeby z jednej strony uatrakcyjnić bieg, a z drugiej podnieść poziom rywalizacji” – dodaje dr hab. Zatoński, prof. UMW.

Szczegóły trasy przedstawimy w kolejnych tygodniach. Już teraz możemy jednak zaprosić do rywalizacji nie tylko w kategorii Open, ale i dziecięcej. „Zapraszamy wszystkich, niezależnie od stopnia sprawności. Liczy się nie tylko wynik na mecie, ale przede wszystkim wspólna zabawa i integracja” – dodaje dr hab. Zatoński, prof. UMW przypominając przy tym o cieszących się z roku na rok coraz większą popularnością zawodach wskersów.

Zapisy na stronie https://bieg.umw.edu.pl/ trwają do 26 września lub do wyczerpania pakietów startowych. W przypadku wolnych miejsc będzie także możliwość zapisania się do biegu w dniu imprezy.

Organizatorem imprezy jest Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Fundacja Biegaj dla Zdrowia.

0