Nowa Trasa BUM WRO 2023

W tym roku zadebiutujemy w nowym miejscu z nową trasą.

Miasteczko Biegowe rozstawi się na terenie campusu Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przy ul. Kazimierza Bartla 5.

Tradycyjnie zawody zostaną rozegrane na atestowanym odcinku 10 km, ale tym razem w innej części Wrocławia. Nowa trasa poprowadzi Biegaczy wzdłuż koryta Starej Odry w kierunku Kąpieliska Morskie Oko, okalając zielone tereny Parku Szczytnickiego oraz obiekty kompleksu Stadionu Olimpijskiego i od Pól Marsowych w stronę Wrocławskiej Pergoli.

Wydarzenie towarzyszące to oczywiście BUM KIDS, dla młodych zawodników przygotowano trzy trasy o różnych długościach:

400 metrów dla dzieci w wieku 6-7 lat
800 metrów dla dzieci w wieku 8-9 lat
1200 m metrów dla dzieci w wieku 10-12 lat

Start i meta znajdować się będą na terenie Liceum Ogólnokształcącego nr II przy ul. Parkowa (park przy ul. Bartla).

Mam nadzieję, że i w tym roku spotkamy się w licznym gronie, aby promować zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczną, jako podstawową profilaktykę chorób cywilizacyjnych, a równocześnie społeczną odpowiedzialności uczelni. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku i stopnia sprawności, bo w czasie naszej imprezy, obok rywalizacji, ważna jest dobra zabawa i integracja – mówi dr hab. Tomasz Zatoński, prof. UMW, Prorektor ds. Budowania Relacji i Współpracy z Otoczeniem, a zarazem dyrektor BUMWRO.

Oficjalne otwarcie godz.: 9:00.

Start Biegu godz.: 10:00.
Do zobaczenia!

Mapa trasy