Konferencja „Poznaj temat rosnącej wagi”

Jednym z celów strategii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu jest skuteczne oddziaływanie na otoczenie w zakresie edukacji i ochrony zdrowia, szczególnie w kontekście profilaktyki prozdrowotnej.

Uniwersytet od lat szerzy ideę zdrowego trybu życia poprzez promocję aktywności fizycznej bez względu na wiek. Potwierdzeniem na to jest organizacja Biegu Uniwersytetu Medycznego. Ta sportowa impreza dedykowana jest również dla najmłodszych, którzy mogą wystartować w zawodach BUMkids.

Szerzej o działaniach związanych z profilaktyką otyłości rozmawiano podczas konferencji naukowej pod nazwą „Poznaj temat rosnącej wagi”.
Organizatorami wydarzenia była Wicemarszałek Sejmu RP Monika Wielichowska oraz Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele rządu oraz uczelni m. in. prof. Katarzyna Zatońska, kierownik Zakładu Badań Populacyjnych i Profilaktyki Chorób Cywilizacyjnych UMW, która przedstawiła kilka przykładów takich działań, w tym właśnie Bieg Uniwersytetu Medycznego, wrocławskie badania PICTURE, a także program „Zbuduj zdrowie”, adresowany do studentów i pracowników UMW.

Więcej informacji o projekcie można przeczytać w niniejszych artykułach:

Nasi eksperci o epidemii otyłości

Poznaj temat rosnącej wagi