Fotorelacja BUM WRO 2024

Ósma edycja Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu już za nami, ale z niecierpliwością odliczamy dni do kolejnej.

W zawodach rywalizowało ponad 500 zawodników, którzy wytrwale pokonali 10 kilometrową trasę prowadzącą przez zielone tereny sąsiadujące z siedzibą Wydziału Nauk o Zdrowiu UMW przy ul. Bartla.

Zwycięzcą biegu w kategorii open został Dariusz Boratyński, który finiszował z czasem 30:25 natomiast w rywalizacji kobiet triumfowała Natalija Semenovych, przekraczając linię mety z wynikiem 35:44.

Jako że Bieg dedykowany jest dla wszystkich na linii startu pojawili się zarówno doświadczeni biegacze, jak i amatorzy. Nie mogło oczywiście zabraknąć duetów wskersów – dzieci z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.

Dla najmłodszych biegaczy na terenie Liceum Ogólnokształcącego nr II odbyła się impreza współtowarzysząca pn. BUMkids, podczas której dzieci rywalizowały na dystansach dostosowanych do swoich grup wiekowych (od 400 do 1200 metrów).

Wszystko to i o wiele więcej można zobaczyć w naszej galerii zdjęć i przeżyć te niezapomniane emocje jeszcze raz.